História spoločnosti MAVER

Príbeh dlhý viac ako 100 rokov

„Poskytnite rybárom tie najlepšie udice, aké si môžu priať“. Toto je filozofia, ktorú si spoločnosť osvojila pri svojom zrode a ktorá sa rozvinula do poslania dať športovému rybárovi „to najlepšie“, čo si pre svoj koníček môže priať. Dnes značka MAVER dodáva kompletný rad produktov: od prútov po háčiky, od šnúr až po oblečenie. Aj to sú  dôvody, prečo je Maver prvou voľbou pre tých, ktorí sa venujú športovému rybolovu. Toto sú dôvody, prečo by ste sa nemali uspokojiť s ničím menším ako tým najlepším.

1911

Bolo to 31. januára 1911, keď pán Paioli Ricciotti založil svoju prvú spoločnosť, založenú na predaji a opravách bicyklov a príslušenstva. V krátkom čase sa táto spoločnosť stala veľmi známou a úspešnou, ktorá pokračovala vo svojom vzostupe počas krízy v roku 1929 a zvyšovala svoju produktivitu až do dramatického zbombardovania jej dielne v roku 1943.

Maver1911

1947

Dcéry Laura a Loredana Paioli prebudovali spoločnosť nazvanú „Sorelle Paioli“ a v krátkom čase vďaka svojej intuícii a revolučným valcovacím strojom, ktoré navrhol ich otec, dokázali vstúpiť nielen na trh bicyklov, ale aj motocyklov, kde sa stali dodávateľmi pre špičkové spoločnosti, akými sú Moto Guzzi, Benelli, Garelli a Ducati.

1954

Od roku 1954 boli zriadené tri kancelárie: prvá slúžila na maloobchodný predaj príslušenstva pre mopedy, druhá sa venovala veľkoobchodu s rybárskymi potrebami a tretia sa venovala výrobe pružín a blatníkov pre mopedy.

Maver1954

1961

V roku 1961 došlo k radikálnej zmene a „Sorelle Paioli“ rozdelili a odlíšili svoje ciele. Tak sa zrodili Paioli Meccanica od Laury Paioli, ktorá sa zaoberala motocyklovým sektorom, a Paioli Sport od Loredany Paioli a Luciana Pirazziniho, ktorá tak začala výrobnú dráhu striktne spojenú so športovými predmetmi a fenolovými živicami. Intuícia, že rybolov ako koníček a súťaž, v ktorej sa postupne presadzoval sklolaminát ako materiál na výrobu rybrárskych prútov, viedol k vytvoreniu značky venovanej tomuto sektoru: tak vznikla značka MAVER - od MAnifatture VEtro Resina  (výroba-sklo-živica ).

Maver1961

1970

Od roku 1970 sa o spoločnost začali starať tri deti Loredana a Luciani - Paolo a Massimo Pirazzini v Paioli Sport (Bologna) a Luca Pirazzini v Reglass (Minerbio).

1977

Spoločnosť Reglass, založená v roku 1977, sa zaoberala (a stále zaoberá) štúdiom a konštrukciou rúrkových častí (trnov) pre rybárske prúty. Jej filozofia bola vždy „Výskum a inovácia“ a odtiaľto začína experimentovanie a neskôr výroba komponentov z materiálov, ktoré radikálne zmenili veľkú časť športových odvetví, v prvom rade rybárčenie a následne celý svet priemyselnej výroby - uhlíkové vlákna. Vďaka neustálemu vývoju technológií sa spoločnosť začala venovať aj výrobe ďalších komponentov pre produkty používané vo windsurfingu, cyklistike, lyžovaní a pod.

1993

Od 90-tych rokov, vďaka neustále sa zvyšujúcej kvalite karbónových rybárskych prútov so špičkovým výkonom a čoraz nižšou hmotnosťou, kombinácia Maver a Made in Italy neustále inovuje a ponúka čoraz sofistikovanejšie športové vybavenie. Vďaka dôslednosti a vysokej úrovni štandardov kvality existujú ďalšie národné a medzinárodné značky, ktoré už roky zverujú dizajn a výrobu svojich produktov spoločnosti z Minerbio. Veľmi dôležité pre hodnotu a rozšírenie značky Maver v Európe bolo otvorenie Maver UK (Ltd.) v roku 1993, ktorá vďaka úzkemu a odbornému tímu v sektore športového rybolovu a vďaka exkluzívnemu produktu vytvorenému v závodoch Bologna a Minerbio za desaťročie dobyla súťažný športový rybolov s mottom „ever in POLE position“ .

Maver1993

2005

Na začiatku roku 2000 je Paioli Sport vyspelou spoločnosťou a začína konsolidáciu aktív, ktorá bude slúžiť na riešenie výziev, ktoré sa objavia o niekoľko rokov neskôr. V roku 2005 získala spoločnosť prestížne ocenenie „Za podnikateľské nasadenie a ekonomický pokrok“. Spolu so sesterskou spoločnosťou Reglass začala rozsiahly program reorganizácie a investícií, sponzoringu a technologickými inováciami potrebnými na to, aby sme čelili výzve, ktorú predstavuje globalizácia, v rámci ktorej produkty a ceny z Číny prenikajú na trh športového rybolovu. Týmto spôsobom dokážeme čeliť medzinárodnej kríze v roku 2008 a vďaka investíciám do stratégií na podporu kvality produktov zameraných na spotrebiteľa sme prekonali tieto veľmi ťažké roky.

2011

Vďaka intuícii troch bratov a múdrosti, s akou vždy viedli spoločnosť, značka naďalej pôsobí vo svojej pozícii lídra na trhu a prichádza do roku 2011, v ktorom Paioli Sport hrdo oslavuje svojich prvých 100 rokov ! Podujatie vzbudí medzinárodný záujem a rybári aj nerybári prichádzajú zo všetkých strán, aby sa zúčastnili a vzdali hold tomuto míľniku, ktorý dokázal za tie roky priniesť revolúciu a rozvinúť športový rybolov.

Súčasnosť

Dnes sa Maver prezentuje ako spoločnosť medzi lídrami na európskom trhu vo svojom sektore a s futuristickou víziou zameranou na vývoj a potreby ekosystému, do ktorého patrí. Neustále prináša inovácie v oblasti strojárstva v rámci spoločnosti Reglass pre tvorbu špičkových produktov, výskum a vývoj nových technológií pre udržanie bezchybnej kvality.

Maver sa teraz tiež pripravuje na nový sklad, väčší a efektívnejší pre efektívnu medzinárodnú distribúciu produktov, a nový showroom s rozlohou 500 m², aby zvýšil  veľkoleposť dokonalosti značky Maver.

Čaká nás svetlá budúcnosť. Budúcnosť tvorená technologickými inováciami, novými trendmi, ktoré spustili naše sociálne profily, v súčasnosti určujúcimi trendy pre rybársky trh, ale predovšetkým budúcnosťou lásky a rešpektu k prírode a nekonečnej vášne. Vášeň a skúsenosti, ktoré nás sprevádzajú od roku 1911.

 Profilo-Maver-1000x1000